• Poplatky za MŠ od 1.1. 2023

• Vážení rodičia.

Mesto Dolný Kubín určilo vo VZN č. 12/2022 výšku príspevku v MŠ nasledovne:

1. Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ je 25,00 €  mesačne za jedno dieťa.
            2. Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ sa neuhrádza za dieťa, ktoré spĺňa podmienky uvedené v § 28 ods. 6 školského zákona.
            3. Mesačný príspevok zákonného zástupcu sa odpúšťa v mesiaci, v ktorom dieťa nenavštívilo MŠ ani jediný raz v mesiaci.
            4. Zákonný zástupca dieťaťa uhrádza len pomernú časť určeného mesačného príspevku zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ v prípade, ak bola prerušená prevádzka MŠ zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi na základe rozhodnutia orgánov verejnej moci.
            5. Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ sa v mesiacoch júl a august zvyšuje na 50,00 mesačne za jedno dieťa.

STRAVNÉ

ŠJ poskytuje stravovanie deťom/žiakom za príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ, ktoré uhrádza zákonný zástupca dieťaťa/žiaka vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v nadväznosti na odporúčané výživové dávky v súlade s 3. finančným pásmom na nákup potravín vydaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR na jedno jedlo podľa vekových kategórií stravníkov. Zákonný zástupca dieťaťa prispieva aj na úhradu režijných nákladov v ŠJ – 8 € na mesiac.

1. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ a príspevok na režijné náklady v ŠJ je:

MŠ stravníci od 2 do 6 rokov

desiata

obed

olovrant

Spolu :  2,10  €

8 € réžijné náklady na mesiac

VZN NADOBÚDA ÚČINNOSŤ OD    01. 01. 2023

• Prerušenie prevádzky MŠ

•                                                           Vážení rodičia.

Vzhľadom k neustálemu nárastu prípadov chrípky a akútnych respiračných ochorení  v našej materskej škole,

/ k dnešnému dňu 40%/ odporučil RÚVZ a Mesto Dolný Kubín u nás prerušiť výchovno vzdelávací proces

na 7 kalendárnych dní.

Od 16.12.2022 -piatok    do 22.12.2022- štvrtok

Materská škola bude v prevádzke od 23.12. 2022

Ďakujeme za porozumenie

• AKO SA STARÁME O SVOJE ZÚBKY.

• V piatok 9.12.2020 navštívili IV. a V. triedu dentálne hygieničky s cieľom naučiť deti základnej starostlivosti o zúbky.

Pripravené mali zaujímavé aktivity, prostredníctvom ktorých deti oboznámili s potravinami ktoré zúbkom prospievajú, alebo neprospievajú.

Deti sa dozvedeli informácie o mliečnych a trvalých zúbkoch a ich stavbe.

Prostredníctvom motivujúcich básničiek im vysvetlili správny postup pri čistení zubov správne zvolenou kefkou.

Deti si v kúpeľni  pred zrkadlom prakticky vyskúšali čistenie zubov.

V spätnej väzbe si všetci zopakovali básničku a v pracovnom zošite roztriedili zdravé a nezdravé potraviny.

Odmenou pre každé dieťa bola zubná kefka, pasta a omaľovánka k danej téme.

Viera Dúhová a Viera Kudláčová

• BESIEDKA S MIKULÁŠOM

• Mikuláš je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Už
            tradične chodí medzi deti a rozdáva im darčeky.

Inak tomu nebolo ani 6. a 7.  decembra, keď v popoludňajších hodinách zavítal aj so svojím sprievodom čertíkom a anjelikmi do našej materskej školy, aby potešil detské srdiečka a rozdal im balíčky.

Pri rozsvietených vianočných  stromčekoch a krásnej vianočnej výzdobe sa deti po triedach predstavili básňami, piesňami, scénkami a tancami, za ktoré ich Mikuláš s anjelmi obdarili bohatými balíčkami. Slovami vďaky deti vyslali mikulášsky sprievod  na ďalšie cesty, dúfajúc, že o rok príde zas.

Okrem radosti priniesol Mikuláš do našej materskej školy aj atmosféru blížiacich sa
            Vianoc. Tie prichádzajú so svojím tajomným čarom - s láskou a radosťou.

• FAREBNÉ EKOVIANOCE S MIKULÁŠOM

• Aj tento rok sme sa zapojili do krásnej myšlienky EKOVIANOCE, ktorú usporiadala ZŠ

s MŠ Kňažia v Parku M. Kukučína.

Pre tento rok zvolili tému“ FAREBNÉ EKOVIANOCE S MIKULÁŠOM“.

Farba stromčeka našej MŠ bola purpurová /fialová/.

Pani učiteľky s deťmi pripravili ozdoby z recyklovaných a prírodných materiálov.

3. 12. 2022 v piatok v dopoludňajších hodinách boli dve pani učiteľky so šiestimi deťmi ozdobiť nám pridelený stromček v parku, kde celú akciu otvorila a prítomných privítala pani riaditeľka Badáňová.

Vyzdobovanie nám išlo od ruky, keďže nám spievali a hrali malí koledníci z usporadujúcej školy.

Poobede o 16. 00 hod sa všetky stromčeky rozsvietili za prítomnosti detí a rodičov. Okrem programu žiakov ZUŠ bol aj jarmok detí, kde predávali medovníčky a ponúkali aj čaj.

V predvianočnom zhone akoby tu zastal čas.

Atmosféra Vianoc vstúpila medzi nás,

aby sme sa  priatelia a rodiny

zastavili a potešili srdiečka svetielkami pestrými.

Nech pocit šťastia, radosti,

sa vo všetkých dušiach rozhostí,

keď Štedrý deň k nám zavíta.

nech láska v srdciach ukrytá,

sa mocným prúdom vyroní,

keď stromček tíško zazvoní.

Požehnané Vianoce všetkým ľuďom dobrej vôle praje kolektív MŠ Námestie slobody

Viera Dúhová a Viera Kudláčová