• NÁVŠTEVA ZŠ M. KUKUČÍNA

• Radujú sa predškoláci,

čoskoro z nás budú žiaci!

Poskakuje šťastne Timo,

školákom byť, to je ono!

Milá Janka, veru tak,

budeš žiačka a ja žiak!

Ty budeš žiak a ja žiačka,

tvoja skvelá spolužiačka.

Vo štvrtok 21. marca 2024 boli predškoláci navštíviť svoju budúcu školu. Trošku so strachom v očiach, trošku s rešpektom pred novou pani učiteľkou  si prezreli triedy, zahrali  sa na žiakov a dokonca  si zacvičili v telocvični. Bolo to veľmi zaujímavé a deti sa už  nevedia dočkať, keď si v septembri zasadnú do školských lavíc.

• BÁSNIČKY Z POLIČKY

Dňa 20. 3. 2024 sa uskutočnila v našej MŠ celoškolská aktivita pod názvom „ Básničky z poličky“.

P. učiteľka Kudláčová rozdelila deti do dvoch skupín podľa veku.

Formou  jazykovej rozcvičky si v úvode všetci  precvičili hlásky a slovíčka za motivovaného doprovodu barančeka Mariána a jeho tajomstiev. Z čarovného vrecúška pani učiteľka vyberala rôzne predmety, ktoré s deťmi priraďovali k príslušným obrázkom.

Vzbudenie záujmu nadviazala scénickým výstupom o „ Zubnej kefke“.

Recitáciu  básničiek začali najmladšie deti, ktoré predviedli veľkú šikovnosť a odvahu vystúpiť pred skvelým publikom. Potom sa vystriedali deti z ostatných tried.

Snahu všetkých detí odmenili pani učiteľky diplomom a sladkou odmenou.

• VYNÁŠANIE MORENY

• Morena, Morena – kde si prebývala?

Na tom hornom konci, v tom drevenom domci.

Touto veselou melódiou sme sa 15.03. 2024 zúčastnili školskej aktivity v spolupráci so ZŠ Martina Kukučína pod názvom „Vynášanie Moreny“.

Pred materskou školou sme očakávali veselý príchod pána učiteľ Tomáša a detí zo ZŠ M. Kukučína s hudobným doprovodom harmoniky a rytmickým sprievodom jeho zverencov.

Okrem hudobníkov sa tejto akcie zúčastnili aj  triedy prvákov zo ZŠ s pani učiteľkami a taktiež všetky triedy z našej MŠ.

Vo veselej nálade a s Morenami v popredí sme sa premiestnili pred budovu  MsKS, kde všetkých prítomných privítala p. riaditeľka.

Pani učiteľka Kudláčová pripomenula tradície vynášania Moreny a oboznámila všetkých

s jarnými ľudovými zvykmi.

Vo veselej nálade a s piesňami na perách  sme ďalej pokračovali ulicami Bysterca až k mostu, kde pani učiteľky Morenu odstrojili z krásneho ľudového kroja, zapálili a hodili do  rieky Oravy. Za jasotu a potlesku sme pozorovali jej plavbu. Zamávali sme jej na cestu, popriali jej, aby roztopila sneh a ľady nielen v našich srdiečkach, ale aj všade tam, kam dopláva a pustila k nám teplú jar. Na záver sme si ešte spoločne zaspievali a zahrali sa pohybové hry.

• UZATVORENIE MATERSKEJ ŠKOLY

• VÁŽENÍ RODIČIA.

Oznamujeme vám, že dňa: 12. 03. 2024  od 7:30 hod. do 17:30 hod.

bude prerušenie dodávky tepla pre materskú školu Námestie slobody z dôvodu realizácie prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa spoločnosti Stredoslovenská distribučná spoločnosť a. s.

PRETO BUDE TENTO DEŇ MATERSKÁ ŠKOLA UZATVORENÁ

Ďakujeme za pochopenie                          Riad. MŠ Mgr. Alena Buganová

• MAREC MESIAC KNIHY

• Marec je mesiacom kníh. Dokonca aj predškoláci to už vedia. Naučili sa, ako sa vyrába knižka a akou cestou putuje, kým skončí v knižnici, ktorú sme hneď 1. marca navštívili. Pútavým príbehom a dramatizáciou rozprávky "Ako dedko zasadil repku" sme si spríjemnili dopoludnie. Stihli sme si dokonca vyrobiť originálne záložky do knižky, ktoré určite použijeme pri pútavom čítaní nových rozprávok.