• JARNÉ PRÁZDNINY !

•  VÁŽENÍ  RODIČIA,

Od 27.02.  – 03. 03.  2023

/jarné prázdniny/

bude znížená  prevádzka MŠ   na dve  triedy:

v III. triede budú deti z  II. III. tr.

v V. triede budú deti zo IV. V.tr

Deti z I. triedy budú rozdelené v III. a V. triede.

• FAŠIANGOVÝ SPRIEVOD

• Fašiangy sa krátia,

už sa nenavrátia,

staré dievky plačú,

že sa nevyskáču.....

V stredu 15. 2. 2023 sa uskutočnil fašiangový sprievod detí aj p. učiteliek z našej MŠ, ktorý s nadšením vyprevádzala družina p. kuchárok v originálnych kostýmoch.

Deti vyzdobené maskami, čelenkami a farebnými klobúčikmi sa za doprovodu rytmických nástrojov a spevu vybrali ulicami Bysterca až pred MsKS.

Tam im p. učiteľka Kudláčová priblížila históriu a tradície fašiangových zvykov.

K známym fašiangovým postavám patrí určite koník, ktorý nechýbal ani v našom sprievode.

Spoločne s deťmi roztancoval a potešil veľa okoloidúcich. S dobrou náladou a piesňami na perách sme sa spoločne vrátili do materskej školy, kde sme si ešte spoločne zaspievali pieseň“

„ FAŠIANGY- TURÍCE“.

• TICHÉ PUTOVANIE III. tr. V KNIŽNICI

• Dňa 14. februára sa deti z III. triedy  zúčastnili interaktívnej výstavy s názvom „Tiché putovanie“, ktorá sa konala v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka. Deti si prezerali rôzne „tiché“ knihy tvorené len s obrázkov bez textu. Takéto knihy pomáhajú deťom rozvíjať kreativitu, zdokonaľovať vyjadrovacie schopnosti a formovať pozitívny vzťah ku knihe. Vyskúšali si aj rôzne aktivity – napr. príbehové kocky, puzzle, tichú poštu (z uška do uška), dotykové hry a iné. Pani knihovníčka nás previedla aj detským oddelením. V hre „koleso šťastia“ sme sa pokúsili podľa zadanej nápovedy uhádnuť názvy detských rozprávok. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

• ROZPRÁVKOVÝ KARNEVAL

• Hurá je to tu, radujú sa všetci, prišiel opäť k nám detský rozprávkový karneval.“

Fašiangy sú obdobím radosti, veselosti, plné zábavy a hudby. Pre deti pripravili pani učiteľky veselý týždeň fašiangových aktivít. Vyrábali si papierové masky, pripravovali výzdobu, spievali, recitovali, tancovali a netrpezlivo čakali na blížiaci sa karneval. V stredu 8. februára sa v našej materskej škole konal dlhoočakávaný karneval. Deti už od rána prichádzali s iskierkami v očiach a ich radosť ešte narástla, keď sa prezliekli do krásnych kostýmov. Na karnevale sa predstavili rôzne rozprávkové postavičky – lienky, princezné, spidermani, policajti, vojaci, hasiči a mnohé iné. V originalite nezaostali ani pani učiteľky. Celé dopoludnie sa konalo v radostnej atmosfére. Z tried sa ozýval smiech, spev a hudba. Deti si spolu s pani učiteľkami zábavu spestrili aj rôznymi súťažami. Našich škôlkarov v nádherných maskách zvečnil aj ujo fotograf Šeffer, aby mali deti milú spomienku na nezabudnuteľné karnevalové chvíle prežité v materskej škole. V závere karnevalu každá maska dostala diplom, balón a samozrejme nechýbalo ani malé občerstvenie. Bol to deň plný radosti, spokojnosti a dobrej nálady, a preto si fašiangové tradície v materskej škole zachováme aj naďalej.

„Na tom našom karnevale bola zábava, do tanca nám veselá hudba vyhrávala. Bola tam aj princeznička a aj jeden kráľ, celý svet bol zrazu krajší, veď bol karneval...“

Mgr. Andrea Záňová, Mgr. Soňa Zubajová

• TICHÉ PUTOVANIE V KNIŽNICI

• Vo svete pribúda stále viac obrázkových kníh pre deti, ktoré sú postavené výlučne na výpovednej sile ilustrácií, bez textu. Pre tento nový žáner sa ujalo pomenovanie "tiché knihy". Vizuálnou formou rozprávajú príbehy, tlmočia emócie, uvádzajú čitateľa do sveta snov a fantázie.

Deti zo IV. triedy si takéto knihy prezerali v knižnici Antona Habovštiaka.

• MY SA SNEHU NEBOJÍME

• Padá sniežik bielučký,

radujú sa všetky detičky.

Zima už k nám zavítala,

všetko snehom posypala.

Sánky, lyže vytiahneme,

na kopce sa rozbehneme.

Deti zo všetkých tried si užívali zimné radovánky na snehu. Do súťaže v bobovaní sa zapojili všetky deti od najmenších až po skúsených predškolákov. Nebola to žiadna hračka, ale každý si statočne vybojoval svoju medailu a sladkú odmenu.

Mgr. Majka Beňová