• VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE MESTA DOLNÝ KUBÍN č. 7/2023

• Mesto vydalo  všeobecne záväzné nariadenie o určení výšky príspevku zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Dolný Kubín.

1. Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ je 35 € mesačne za jedno dieťa.
            2. Mesačný príspevok zákonného zástupcu na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v MŠ sa v mesiacoch júl a august zvyšuje na 50,00 mesačne za jedno dieťa.
            3. Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ a príspevok na režijné náklady v ŠJ je:
            4. P. č.      Kategória     Stravná jednotka  spolu     Režijné   náklady (hradí zákonný zástupca)

MŠ stravníci od 2 do 6 rokov   desiata    0,50 €                          12 €

obed       1,20 €

olovrant  0,40 €

Spolu                                                2,10 €

Zákonný zástupca dieťaťa v MŠ uhrádza paušálny príspevok na režijné náklady v ŠJ 12, 00   na jedného stravníka mesačne.

Príspevok na režijné náklady v ŠJ sa neuhrádza, ak plnoletý žiak alebo zákonný zástupca neplnoletého žiaka o to písomne požiada a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu. Podmienkou na odpustenie príspevku je predloženie písomnej žiadosti spolu s príslušnými dokladmi príslušnej škole a platí od momentu doručenia úplnej žiadosti príslušnej škole.

Toto VZN nadobúda účinnosť dňa 01.01.2024.

• NÁVŠTEVA KNIŽNICE - IV. trieda

• Dňa 12. decembra 2023 v dopoludňajších hodinách deti IV. triedy navštívili Oravskú knižnicu Antona Habovštiaka. Teta knihovníčka im prečítala básne so zimnou tematikou a  úryvok z knihy „Snehuliaci“. Takýchto snehuliakov si následne nakreslili. Práce dotvorili odtláčaním bielej farby na modrý podklad.  Prezerali si aj rôzne iné knihy podľa vlastného výberu. Teta knihovníčka všetkých pochválila a odmenila ich pexesom. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie.

• Divadelné predstavenie - ARTHUROVA KAPELA A MIKULÁŠ

• Dňa 7. 12. 2023 sa deti z III., IV. a V. triedy zúčastnili hudobno-divadelnej show v MsKS s názvom „Arthurova kapela a Mikuláš“ v ktorom účinkovali herci Divadla Actores.  Predstavili sa im známe postavičky z rozprávok – Obelix, Arthur, Elfka Idril, Ernesto de la Cruz a Maestro Frankanella. Rozprávkoví hrdinovia rozohrali veselý príbeh plný vianočných piesní a humoru, pričom sme všetci spoločne privítali aj Mikuláša.

• POZVÁNKA NA BESIEDKU S MIKULÁŠOM

• Mikuláš je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Už
            tradične chodí medzi deti a rozdáva im darčeky.

Inak tomu nebolo ani 5. a 6.  decembra 2023, keď v popoludňajších hodinách zavítal aj so svojím sprievodom čertíkom a anjelikmi do našej materskej školy, aby potešil detské srdiečka a rozdal im balíčky.

Pri rozsvietených vianočných  stromčekoch a krásnej vianočnej výzdobe sa deti po triedach predstavili básňami, piesňami, scénkami a tancami, za ktoré ich Mikuláš s anjelmi obdarili bohatými balíčkami. Slovami vďaky deti vyslali mikulášsky sprievod  na ďalšie cesty, dúfajúc, že o rok príde zas.

Okrem radosti priniesol Mikuláš do našej materskej školy aj atmosféru blížiacich sa
            Vianoc. Tie prichádzajú so svojím tajomným čarom - s láskou a radosťou.

• EKOVIANOCE - O ČOM SNÍVA ZEM

• Aj tento rok sme sa zapojili do krásnej myšlienky EKOVIANOCE...aj odpad môže krášliť., ktorú usporiadala

ZŠ  s MŠ Kňažia v Parku M. Kukučína v Dolnom Kubíne

Pre tento rok zvolili tému „ O ČOM SNÍVA ZEM“  - zem sníva o čistom vzduchu, čistej prírode, čistých moriach ... na celom svete.  Tak si každá škola vybrala jednu krajinu sveta a vyzdobila  stromček v jej národných farbách /vlajky/ a tiež niečím, čo je typické pre danú krajinu.

Naša MŠ si vybrala Grécko, ktoré je veľmi atraktívnou krajinou pre čisté more, nádherné pláže, historické pamiatky a rozmanitú architektúru.

Pani učiteľky s deťmi pripravili veľmi originálne ozdoby z recyklovaných a prírodných materiálov v bielo modrej farbe. Tieto farby sú zakomponované v Gréckej vlajke.

1. 12. 2023 v piatok v dopoludňajších hodinách boli dve pani učiteľky s  deťmi ozdobiť nám pridelený stromček v parku.

Poobede o 15. 00 celú akciu otvorila a prítomných privítala pani riaditeľka Badáňová a o 15.30 hod sa všetky stromčeky rozsvietili za prítomnosti detí a rodičov.

Tieto nádherné farebné stromčeky budú zdobiť PARK do 8. 1. 2024